Základní škola a Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola

Back view of a little boy standing on ladder and writing with chalk on the backboard in school class

Návrat dětí do ZŠ 12. 4. 2021

podle rozhodnutí MZ je opět povolena osobní přítomnost žáků v ZŠ. V našem případě se do školy vrací všichni žáci 1. – 5. ročníku. Neplatí pro nás žádné rotace výuky. 
Nadále jsou v platnosti stávající hygienická opatření – všichni žáci musí mít celou dobu pobytu ve škole, školní družině nebo školní zahradě CHIRURGICKÉ ROUŠKY, případně DĚTSKÝ RESPIRÁTOR. Bavlněné roušky nejsou povoleny. Do školy mohou přijít jen zdravé děti.

Všichni, kdo mají jakékoliv zdravotní potíže do školy přijít nemohou. Mezi potíže, kdy by děti určitě měly zůstat doma patří zejména: zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem), ztráta čichu a chuti, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýma/ucpaný nos, bolest hlavy. Ve škole bude zajištěna dezinfekce podle platných opatřeních.

Školní družina  bude POUZE pro 1. – 3. ročník. Družina bude ráno v provozu POUZE úterý, středa a pátek od 6:00 hod. Odpolední družina bude otevřena do 14:30 každý pracovní den (po – pá).Obědy je nutné pro žáky objednat během pátku 9. 4. 2021 u vedoucí školní jídelny.

Samotestování žáků antigenními testy bude probíhat KAŽDÉ PONDĚLÍ A ČTVRTEK do odvolání. MZ vydalo k testování žáků Mimořádné opatření, .Žáci se budou testovat sami. Pedagogové budou pouze dětem vysvětlovat, jak test provést a budou měřit čas pro vyhodnocení výsledku. Dále budou zaznamenávat výsledky testů. Pro žáky 1. – 3. ročníku je Mimořádným opatřením MZ povolena přítomnost rodičů ve škole, aby dětem pomohli s testováním. Jak testování probíhá najdete v odkazu. Prosím, podívejte se na video i s dětmi a povídejte si o tom. Strach většinou pramení z neznalosti. Pokud budou děti testování rozumět, nebudou se ho bát.  Budeme používat samotesty zn. Singclean, která jsou právě uvedena ve videu. Uvidíte i opatření, která budeme realizovat při testování ve škole.https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4

V případě, že někomu vyjde pozitivní test v pondělí 12. 4. 2021, odejde domů. Pokud někomu ve třídě vyjde pozitivní test od čtvrtka 15. 4. 2021 dále, odchází domů celá třída. Žák, kterému vyjde pozitivní test, musí informovat svého lékaře a objednat se na PCR test. Podle výsledku PCR testu se vrátí celá třída do školy v případě negativního výsledku. Pokud bude výsledek pozitivní, zůstává testované dítě v izolaci a ostatní žáci zůstávají v karanténě.
Jako rodiče se můžete rozhodnout, že dítě testovat nenecháte. V tomto případě bude dítě vedeno jako nemocné – bude se mu zaznamenávat omluvená absence. Dostane informace, co se ve škole v jednotlivých předmětech probírá a jednou za 2 nebo 3 týdny by proběhlo přezkoušení formou individuální konzultace, která by probíhala ve škole v odpoledních hodinách a není nařízené testování.

Dokumenty Mimořádná opatření MZ apod. naleznete ZDE

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Přihlášení